Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Alkol ve Hücre

Alkol ve Hücre

NOT; aşı uygulamaları ve tedaviler sırasında, ALKOL, AĞRI KESİCİ ve UYUŞTURUCU kullanımları hücre membranlarının seçici geçirgenliğini bozarak bileşen oluşumlarını değiştirirler. Bu nedenle aşı veya ilaç etkinliği azalttıkları için kullanılmaları önerilmez. Bütün hücre membranları aynı maddelerden meydana gelmişlerdir. En önemli bileşenleri ise LİPİDLER ve PROTEİNLER dir. (Devam edecek)

Sürü veya Toplumsal Bağışıklık

 

Toplumlarda aşılananan veya hastalığı atlatan kişilerin, aşılanmamış veya hastalanmamış, kişileri koruması olarak tarif ediliyor. Aşılananlarla, hastalığı geçirenlerin toplumlardaki oranı; % 70-75 olunca, toplumsal bağışıklık gerçekleşirmiş. Akıl alır gibi değil, deli saçması desem, deliler bu kadar saçmalamaz. Aşılar, manyetik alan oluşturmazlar.  Aşı etkisi başkalarının şemsiyesi altına sığınmakla karıştırılmış. Çok değil azıcık beyin.  (mç) Kimse aklından ötesini göremez.

Referans Aralıkları

Referans aralıkları, hatalı olarak ‘’normal aralık’’ olarak nitelendirilir. Tüm normal aralıklar gerçekte referans aralıkları olarak tanımlanabilir, ancak tüm referans aralıkları normal aralıklar değildir.

Çoğu hasta verileri normal dağılımı göstermez. (Bana göre hiçbiri)) Test yönetiminin performansı, tıbbi tanı koymak, fizyolojik işlevi değerlendirmek ve tedaviyi yönlendirmek için kullanılır.

Referans aralıkları mutlak en yüksek ve en düşük değerleri içerir. Her hangi bir tetkikte, örnek 20 ile 80 arası referans aralığı olarak gösteriliyorsa, sizin değerlerinizin(=sonuçlarınızın) bu değerler arasında olması sağlıklı olduğunuz anlamına gelmez. Sizinki hangisi 21mi, 79mu. Bilimde doğru tektir. İki değer arasında yaklaşık (8) milyar insan var. (mç)

Doğru olan bireyin değerlerinin, referans aralığının belirlenebilmesidir.  (Kişisel referans aralıkları belirleme, şimdilik yok gelecekte mutlaka)  Referans aralıkları içindeki değerlerin pek çok hekim ve hastalar tarafından sağlık göstergesi olarak görülmesi yanılgı nedenidir. Bir değer düşük veya yüksekse, onunla dengelenen en az başka bir değer düşük veya yüksektir. Sadece bir tektik, normal kabul edilen sınırların dışında ise bu, NAZAR BONCUĞU DEĞİL, ilişkili tetkik sonuçlarının tamamının hatalı olduğu anlamına gelir.  (mç)