Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Yaş (Sihirli Yaş 65)

Yaş (Sihirli Yaş 65)

Cehaletin cazibesi, o km beyindir.

--İnsanlar benzer fonksiyonları farklı hücre grupları ile gerçekleştirirler. (farklılıkların nedeni)

--Yaşlanma ve hastalıkların oluşum dedikoduları arasında birinci sırada yer alan zavallı yaş, cehalet kurbanıdır. (Yaş ve hastalıklar, etkilerini farklı kişilerde, farklı hücreler üzerinden gösterirler.)

                                                         Benzer, farklı demektir.

--Hastalıkların oluşum ve seyrinde, uzun yaşam ve geçirilmiş hastalıklar etkin görülsede, bu etki, etkilenen hücrelere göre değişir. Yaşamda her şey hücrelerle, hücrelerde gerçekleşir. Yaş etkisi öncelikli olsaydı her bireyde aynı yaşta aynı şeyler olurdu. Yaşamda yaş kalıp değildir. Bireyin onlarca yaşı ve geçirilmiş hastalıkları olsada, herhangibir patojenden etkilenecek hücre grubu yoksa hastalık gelişmez. Hastalıklara karşın yaşamın devamı bu YARADILIŞ MUCİZESİ sayesindedir. Orman yoksa, orman yangınıda olmaz. (mç)

*Patojenlerin, (bakteri virüs vbg) hastalık geliştirebilmesi için TEK KURAL; RESEPTÖRlerin, patojeni konakçı hücreye taşıması ve konakçı hücrede zararlı bileşen oluşturmasıdır. Bireyde patojenin etkileyeceği konakçı hücre varsa hastalık gelişir, yoksa hastalık gelişmez. (mç)

--65 yaş la ilgili, bilim dışı ısrarın nedeni; --ABD de 1990 larda, Toplum kaynaklı respiratuar virüslerle (CRV) ilgili çalışmalarda; bunlar 1-Bokavirüs, 2-humanmetapnömovirüs ve 3-corona virüs lerdir. RSV pnömonilerin deki tedavi başarısızlıklarının daha çok 65 yaş üstü kişilerde görülmesi üzerine akıl tutulması, ile 65 yaş kriter olarak değerlendirilmiştir.

Türkiye den birileri, bunu duymuş ve ciddiye almış olmalı.  

Daha çok veya daha az bilimde ölçü değildir.

Kimse zekasından ötesini göremez.

                                                                              (mç)

                                           The MD Andersen Manuel of Medical Oncology

                                                 (H.M.Kantarjian, R.A. Wolff, C.A.Koller)